Ringwood & District Anglers Association

Po mojej pierwszej zasiadce w Anglii na jeziorze Broadlands  (która pewnie kiedyś opisze,smieszna ale pouczajaca historia) Wiedzialem ze na rybach będę spedzal duzo czasu,wiec postanowiłem przylaczyc do jakiegoś klubu.Po długich poszukiwaniach i  namysłach padlo na  Ringwood & District Anglers Association   kilka wod na jakich miałem okazje przez dwa lata wedkowac poniżej postaram się w skrocie opisac.

Sopley Lake

r1 r2

Jest to typowy gravel pit jak większość lowisk klubu i chyba większość wyspiarskich oczek.Jeziorko polozone jest na skraju New Forest.Powierzchnia to około 10 acrow (ok.4 hektary),glebokosc nie przekracza 10ft(ok.3m)Zamieszkuje je spora populacja karpia do 30 lb jednak o te większe ciężko  z uwagi na spora ilość przedszkolakow,oprócz karpii plywaja leszcze,liny,ladne plocie,wegorze i kilka złotych orf.Mozna tam wedkowac wyłącznie w dzień i jako ze jestem zwolennikiem dłuższych zasiadek to malowniczość tej wody i choć nie okazy ale piękne karpiki przyciagaly mnie tam pare razy w sezonie.

r3

Jeziorko ma pare hot spotów a mianowicie brzegi wyspy od strony południowo wschodniej,lekka gorka(jakies 1.5 ft)z jednej strony z kamieniami mniej więcej na srodku pn-wsch części i pare spotów pod wschodnim brzegiem(krzaki).Obfite necenie i proby sciagniecia karpia w wybrane przez siebie przypadkowe miejsca jak w większości klubowych lowisk nie przynoszą efektow.

Jezioro zamieszkuje tez dość spore stado dzikich gęsi

r4

Kilka karpikow z tego lowiska.

r5r6

Nie okazy ale zdrowe i waleczne.

r7r8

Northfield White lake

Drugie z opisywanych lowisk na które poswiecilem najwięcej czasu okazało się lowiskiem trudnym jak się później dowiedzialem nie tylko w mojej opinii.Zacznijmy od podstawowych danych a wiec powierzchnia to 25 akrow (ok.11 hektarow) o glebokosci do14 ft(ok.4.5m) Zbiornik od razu mi się spodobal,uksztaltowanie linii brzegowej, zarosniete fajne miejscówki sprawialy ze czulem się jak w Polsce.Jednak dno zbiornika to masacra,jednakowa glebokosc na całym zbiorniku,brak jakichkolwiek gorek,dolkow po prostu wykopana wanna. Okolice polwyspu z lekkim wyplyceniem tak oblegane i przełowione ze polowanie na miejscowke okazalo się strata czasu. Rozmiar zbiornika i mala populacja karpia ,do tego trudności w wyborze miejscówki zlozyly się na wiele nieudanych zasiadek. Po mimo to bardzo polubiłem zasiadki na Main Pit.

r9r10

Poswiecilem na to jezioro kilkanaście 3-4 dniowych zasiadek podczas których mate odwiedzily tylko trzy karpie.

Jednego stracilem po krótkim holu i przy probie zatrzymania ryby przed krzakiem 8 kordy się wygiela, doliczając zasiadki bez karpia  było to już chyba z 9:1 dla wody. Ponizej dwa karpiki 11 i 13 funtow i zona Anka czesty towarzysz moich wypraw(o ile pogoda dopisuje)

r11r12

Male ale co za radość, w końcu KARP!

No i trzeci wyholowany - niespełna 20lb.

r13

Wedkowalem  tam na trzy wedki i po ktorejs zasiadce postanowiłem przerobić jedna na metode,w nadzieji na na większego leszcza , lina a może i karpia. Potrzebowalem jakies akcji.Tak o to udało mi się pobic swój zyciowy rekord leszcza z Polski o prawie 1.5kg.

Ponizej leszcz 10.4 lb  i  lin 8.2lb.

r14r15

I pare innych umilaczy bezkarpiowych zasiadek.

r16r17

Pomimo wielu porażek, czasu poswieconego na te wode nie uważam za stracony.Jako ze na zadnym z klubowych lowisk nie można uzywac lodek,poćwiczyłem  trochę celne rzuty na dość spore odleglosci no i poudoskonalalem  pare innych umiejetnosci. Po za tym milo spędzony czas w pięknej scenerii, przypominającej trochę jakies polskie  jeziorko zrekompensowal mi wyczekiwanie na cyprinusy.

Ostatnio dowiedziałem się z forum ze przez ostatnie dwa lata zarybili te wode znaczna iloscia karpia 8-10lb i dopuścili kilka sumow do 40lb ,wiec za pare lat  będzie to niezle lowisko  naszych miskow.

Northfield Wash Pit

Kolejna woda jest  staw o powierzchni 5 acrow(ok.2 hectary) o glebokosci do 12ft(niecale 4m) graniczący z Main Pit.Jest jednak jego totalnym przeciwieństwem.Nie duza wielkość zbiornika i ogromna populacja małego i sredniej wielkości karpia  przesadzaja o jego komercyjnym charakterze.Jest to idealne miejsce do jak to mowia  „bagging up”.

r18

r19r20

Brak szansy na większego karpia i komercyjny klimat spowodowaly ze byłem tam tylko dwa razy na nockach.Jest to fane miejsce jak ktoś lubi polowic na odlegosciowke czy bata. I jeśli chodzi o te pierwsza metode to mam do niej sentyment jeszcze z Polski to druga nigdy do mnie nie przemawiala. Do tej pory pamiętam i chyba nigdy nie zapomne holu pierwszego 5kg karpia wlasnie na odleglosciowke ,zylka glowna 0.16 i przypon 0.14mm, a było to już z 12 lat wstecz. Co za emocje!

Linbrook Lake

To jeziorko o powierzchni 20 acrow  i glebokosci nie przekracajacej 12 ft z piekna wyspa po srodku wschodniej strony.Bardzo silnie zarosniete,ciężko znaleźć wolny od roslinnosci skrawek.Zamieszkuje je dosłownie kilka karpii do 38 lb ponoc bardzo pięknych i spora populacja dużego lina  co czyni ten zbiornik jednym z lepszych linowych lowisk w kraju.

r21 r22

Byłem tam tylko raz i po rozmowie z miejscowym karpiarzem stwierdziłem ze nie mam wystzrczajacej ilości czasu na te wode. Dowiedzialem się mianowicie ze jeśli chodzi o karpia to określili to lowisko- „bite a year”  co znaczy dużo gorzej niż bardzo tdrudne.

Hightown Lake

Kolejnym jeziorem  o które  zahaczylem  jest typowy gravel pit o powierzchni 22 acrow i glebokosci do 13 ft z piekna zalesiona wyspa o powierzchni 4 acrow. Zamieszkuja je piękne karpie  i ogromna populacja leszczy które okazaly się zmora moich dwóch zasiadek.

r23r24

Jak się później dowiedziałem o miejscowych to chcąc doczekać się karpia należy zapomnieć o neceniu wszelkiego typu ziarnem i stosować kulki  od 20mm  i nimi punktowo necic,smakow niestety nie chcieli zdradzić.

r25r26

Przy okazji dowiedziałem się tez ze w zbiorniku plywa dużo szczupaków i mało kto je lowi.Wiec postanowiłem na nie zapolować.

r27r28

r29r30

Z calkiem zadowalającym skutkiem.

Jako ze obecnie nie wykupuje członkostwa w klubie na rzecz poznawania innych wod na wyspie i nie tylko to w przyszłości mam zamiar wrocic nad te wode by dobrac się do pięknych karpii jakie tu plywaja. Ponizej rekord jeziora – Pink one.

r31

Do klubowych jezior naleza jeszcze:

 • AVON TYRRELL LAKE
 • Cranborne Fruit Farm
 • Hatchet Pond (Forestry Commission)
 • Longham Lake
 • Parley Lakes
 • Witherington Farm
 • Whinwhistle Fishery
 • Whitemoor Lakes

Z których kilka to piękne malownicze lowiska usytuowane w New Forest. Na paru z nich byłem niestety bez wedek.

Klub ma do zaoferowania wiele  ciekawych odcinkow rzek z legendarna Avon na czele,doskonale lowiska brzan i nie tylko.

A mianowicie:

 • Royalty
 • Throop
 • The Avon
 • The Stour
 • Moors River

Wszystkich zainteresowanych klubem odsyłam na stronke  http://www.ringwoodfishing.co.uk/index.asp

Koszt rocznego członkostwa z trzecia wedka i nie wedkujacym gościem to około £200 na rok.

Jak ktoś by się zdecydowal na moczenie tam kiji to od dwóch lat kilku kolesi  z klubu roluje dobre kulasy na te wody i nie tylko, sprawdzają się również swietnie na kontynencie.

Ja tam jeszcze wroce!

Pozdrawiam  wszystkich maniakow.

Adrian Blaszczyk.

ABBEY LAKES FRANCE

anney

Abbey Lakes to jeden z najdłużej istniejących kompleksów  jezior  we Francji zajmujący sie wᶒdkarstwem karpiowym. Zbiorniki znajdują siᶒ tylko 2 godziny jazdy samochodem od Calais. Wyjazdy nad te jeziora prowadzone sa już od 10 lat i na chwile obecną to jedne z najlepszych zbiorników karpiowych, w których pływają karpie powyżej 60lb+.

 


Dotychczasowy Rekord jeziora wynosi  79.5lb!

anney179.5lb

Abbey Lakes to kompleks  jezior ze wspaniałym zapleczem przystosowanym specjalnie dla potrzeb wᶒdkarzy. Do dyspozycji mamy domek klubowy, bar, restauracje, możliwość dowiezienia jedzenia na stanwisko, sklepik wᶒdkarski, zamrażarki do przechowywania kulek proteinowych, punkt przystosowany specjalnie do ładowania łódek zdalnie sterowanych, baterii, toalety i prysznice.

anney2

JEZIORA

W kompleksie Abbey Lakes znajdują siᶒ cztery jeziora – FOX, HERON, ATILLA, KINGFISHER.

Zbiornik FOX

Wielkość  25 akrów (dno gravel), 18 stanowisk, średni przedział karpi 30-45lb, 40lb 150-200szt, 50lb-15szt, 60lb-3szt, rekord jeziora 69.12lb.

anney4

anney5

Zbiornik HERON

Wielkość 35 akrów (dno gravel), 25 stanowisk karpiowych, średni przedział karpi 27-40lb, 40lb-100szt, 50lb-25szt, 60lb-3szt, rekord jeziora 79.5lb.

anney6

anney7

Zbiornik ATILLA

Wielkość 17 akrów (dno gravel), 10 stanowisk, średni przedział karpi 18-30lb, 30lb-20szt, 40lb-4szt, rekord zbiornika 42lb.

anney8

Zbiornik KINGFISHER

Wielkość 35 akrów, (dno gravel), 14 stanowisk, średnia waga karpi 18-30lb, 40lb-nieznana, 50lb-1szt, rekord jeziora 52lb. W jeziorze jest takze duża populacja suma i jeden z najwiekszych okazów ma wage 125lb!

anney9

CENNIK

HERON/FOX/KINGFISHER

1 week f335, weekend (piątek-niedziela) f149, długi weekend (piątek-poniedziałek) f204,

ATILLA

1 week f260, weekend (piątek-niedziela) f118, długi weekend (piątek-poniedziałek) f160,

REGULAMIN

Dozwolone  wᶒdkowanie maximum na 3 wᶒdki, obowiązkowa mata i podbierak (minimum 42”), zakaz opuszczania stanowisk jeżeli wᶒdki są zarzucone, możliwość używania lódek zdalnie sterowanych, ale w granicach swojego łowiska, dozwolone jest przechowywanie ryb w workach karpiowych do zdjᶒć, zakaz używania orzechów tygrysich.

Abbey Lakes to jednen z najpopularniejszych kompleksów jezior we Fancji i odwiedzany jest przez karpiarzy z całej Europy. Jadąc tam możecie liczyc na spotkanie z dużymi karpiami i polecam wszystkim tą wode, ponieważ prowadzona jest przez profesjonalnych karpiarzy i służa oni wszelką pomocą na miejscu.

Marcin Mrowiński

EBRO

Ryba “dwucyfrowa” to prawdziwy wᶒdkarski sukces, wymaga czᶒsto wielkiej cierpliwości, szcześcia, a przede wszystkim dużej wiedzy wᶒdkarskiej. Ryba “trzycyfrowa” to spełnienie ogromnych marzeń każdego wᶒdkarza. Złowienie jej, nie jest takie proste i wymaga jednej podstawowej rzeczy – łowiska gdzie takie ryby wystᶒpują. Jedynym słodkowodnym gatunkiem w Europie, który może przekroczyc masᶒ 100kg i oczywiscie dać siᶒ regularnie łowic na wᶒdke  jest SUM. A najlepszym łowiskiem tej ryby w Europie jest hiszpańska Rzeka Ebro i leżący na jej biegu zbiornik zaporowy Caspe i miejscowość Meqinenza.

ebro

Rzeka Ebro to jedna z głownych rzek Hiszpanii. Rzeka przeplywa przez północną czᶒść tego kraju.  Ma zródła w Górach Kantabryjskich w okolicy Fontibre (prowincja Kantabria), płynie w kierunku południowo-wschodnim przez Katalonie Aragonską, dalej w postaci przełomu miedzy Zbiornikami Caspe i Tortosa przepływa przez nadbrzeżne Góry Katalońskie i delta uchodzi do Morza Sródziemnego (prowincja Tarragona).

Wᶒdkowanie za sumem jest szczególnie skuteczne w niższych rejonach Ebro, które są bardziej produktywne niż słynne łowiska na północy. Rzeka jest bardzo rożnorodna , nawet na końcowym jej odcinku. W rejonach Benifallet i Xerta widac bardzo szybko płynacą wode, z dużymi wahaniami nurtu i wody. Końcowe odcinki w okolicach Tortosa i Amposta prezentują szersze koryto o lagodniejszym biegu rzeki  i bardziej przewidywalnymi glebokościami. Miejscem szczególnego zainteresowania cieszy sie odcinek rzeki miedzy Caspe a Flix, gdzie znajdują sie dwa zbiorniki zaporowe. To własnie na tych zbiornikach można pobić swoje wᶒdkarskie Rekordy Życiowe! Wody Rzeki Ebro są zasobne w pokarm, co sprawia że wydłuża siᶒ okres wegetacyjny  dla ryb, dziᶒki temu osiągają one ogromne rozmiary.

ebro1

Populacje Sumów w rzece Ebro szacuje siᶒ na około 5 milionów sztuk! Szansa na spotkanie z tym potᶒżnym drapieżnikiem jest bardzo duża. W najlepszych okresach (maj-listopad) możemy liczyc  nawet na kilkanaście bran dziennie. Średnia waga łowionych ryb wynosi 30-70kg, ale tak naprawdᶒ kwestią czasu i umiejᶒtnosci wᶒdkarza jest branie wiᶒkszej ryby. Oczywiscie aby regularnie łowic  sumy na Ebro należy przygotować odpowiedni sprzᶒt (bardzo mocny i wytrzymały). Główne metody połowu tych wielkich ryb to spining i metoda gruntowa. Bardzo dobre wyniki osiąga siᶒ stosując jako przynᶒte pellet halibutowy w rozmiarach 20-25mm , zakładajac na włos od 1-4szt. do nawet 12szt. pelletu.

Wrażenia z holu tak ogromnej ryby sa nie do opisania! Sumy z Ebro są tak silne że potrafią pociagnąć podczas holu wᶒdkarza w stronᶒ wody . Czᶒsto można usłyszec nad wodą lub w okolicznych Barach opowieści o Sumach które wywracały łodzie lub łamały wᶒdki!

ebro2ebro3

Poza sumem w rzece Ebro wystᶒpują bardzo duże ilosci Karpi. Szacuje siᶒ ich populacjᶒ w rzece na okolo 30 milionów sztuk! Ryba ta praktycznie bierze przez cały rok i średnia waga łowoinych systematycznie karpi wynosi  5-13kg, ale najlepszymi specjalistami w połowie tej ryby są Karpiarze i mogą oni liczyć spokojnie na sztuki w granicach 20kg! A i trafiają siᶒ okazy znacznie wiᶒksze! Główną metodą połowu tej ryby jest metoda gruntowa i rewelacyjne wyniki osiąga siᶒ na  pellet halibutowy, kulki proteinowe. Trzeba także pamiᶒtać o zabraniu ze sobą dużej ilosci przynᶒt ponieważ karpie z Ebro sa bardzo zarłoczne i po zanᶒceniu dużą iloscią przynᶒty możemy liczyć na reguralne brania i wspaniałe hole tej ryby.

ebro4

W rzece Ebro wystᶒpuje także licznie Sandacz , średnia waga ryby wynosi  4-5kg, oraz Czarny Bass, średnia waga wynosi  0.7-1kg i jest najwiᶒkszym przysmakiem suma. Sandacz jest znakomitym zastᶒpstwem podczas dni kiedy sum nie chce brać na nasze zestawy. Bierze bardzo dobrze “z opadu” na przerożne gumowe przynᶒty oraz na martwą rybkᶒ.

ebro5

Zachᶒcam Wszystkich wᶒdkarzy do odwiedzenia Hiszpanii i spróbowania swoich sił na slynnej RIO EBRO. Przeżyjecie tam niesamowite chwile  które długo bᶒdziecie pamietac...

Pozdrawiam

Marcin Mrowinski

The Monument by Pawel Wiatkowski

 

The Monument




W Maju wybralem sie z dwoma znajomymi na jezioro Monument, w ktorym plywaja bardzo ladne okazy,pojechalismy na zasiadke 36 godzinna bo tylko taka jest dostepna maxymalnie.

Zajelismy po drodze losowania miejscowki 8,9,i ja niestety 10 jest ona chyba najgorsza ze wzgledu na ograniczone mozliwosci ale zmotywowalo mnie zdjecie MATTA HAYES ktory zlapal na tym miejscu karpia 44 lbs<galeria w recepcji> choc nie nalezy ona do rekordu tego jeziora ktory wynosi 49 lbs zlapany w 2007 roku.Monument ma tylko 15 miejcowek jest woda otwarta i niema widocznych wysepek sa one na dnie odlane z betonu i gliny co urozmaica dno jeziora.
Monument ma powierzchnie 8 akrow w korym znajduje sie okolo 300 karpi.
Łowisko patronuje firma SBS ktorej produkty mozna kupic na miejscu.

Na łowisku sprawdzają się też inne przynety takie jak: kukurydza, pelet, czy magiczny CELL. W miesiacach zimowych mozna uzywac bialych robakow ktore sa bardzo lubiane przez tutejsze karpie.

Podczas mojej 36 godz zasiadki zostalo zlapanych 6 karpi ale zaden z nich niestety nie nalezal do mnie ani moich kolegow a zdarzaja sie zasiadki takie jak np.

RECORD SESSION - Maj

This weekend the monument broke all its own records for the amount of 30's caught in one session.

19 x 30's up to 38-10 where landed with 7 over 35lb. Also another 14 big 20's were landed.

1 angler Ian Murray landed 6 x 30's as follows in a day 34-04, 32-10, 35-00, 38-02, 37-00, 37-10.

But it was the clever zig rig devised by Marcus Brotherton that caught the fish. In fact every one of the 33 fish landed were on either the exact rig or a variation of what I now call the "Brotherton zig rig" Marcus himself landed 3 x 30s 35-12, 31-08 and 38-10.

The black foam zig rig incorporates a rolled piece of double-sided tape glued onto the end to imitate a snail and it looks superb in the water.

 

Koszt 36 godzin lapania to 60 funtow dokladne informacje pod adresem strony:

http://www.rhfisheries.com/

WITCH LAKE by Pawel Bancyr

 

WITCH LAKE

Cały pomysł na wyjazd nad tą wodę (WITCH LAKE) wziął się jak zwykle to bywa z rozmowy z moim przyjacielem który miał już okazje tam wcześniej łowić. Opowiadał o wielkich rybach i o holach trwających po ładnych parę minut. A czego nam( wariatom) więcej trzeba jak się człowiek na słucha to od razu chce się łowić. Zapadła decyzja- jadę!!!!! Na początek krótkie rozpoznanie. W internecie udało mi się znaleźć post code wbijam go w nawigację i jakieś 30 minut później docieram nad wodę( tzn. do bramy przed łowiskiem) krótka rozmowa przez telefon z właścicielem i mogę wjechać do środka gdzie czeka już na mnie Tim (właściciel) opowiada mi trochę o wodzie i o tym co w niej pływa(tzn. jesiotry do 90 funtów sumy do 170 funtow i karpie do 40 funtów)z późniejszego doświadczenia mogę potwierdzić obecność jesiotrów i sumów co do karpi to nie wiem czy są aż tak duże. Prawdę mówiąc trochę mnie to przeraziło bo są to na prawdę duże ryby a mój sprzęt nie był na to gotowy. Wracając do tematu Tim sprawdza następny wolny weekendowy termin i przypada on na 27sierpnia, dogaduje się z nim ze zacznę łowić w piątek o szóstej po południu a skończę w niedziele, wpłacam zadatek i idę obejrzeć dokładnie wodę. Jest to dość małe 5 akrowe łowisko leżące jak by w dołku trochę trzcin wyspa na środku i łatwy dostęp do wody. Gdy jestem przy drugim stanowisku cisze przerywa potężny spław i wielki biały ogon znika pod woda myślę sobie będzie ciekawie w drugiej części zbiornika zaobserwowałem kilka karpi tuż pod powierzchnia tak na oko jakieś 20 może 25 funtów wiec nawet dobrze ogólnie woda robi na mnie dobre wrażenie widać ze ryba jest i się pokazuje, w między czasie dzwoni do mnie mój brat i mówi ze też się ze mną wybierze wiec wracam do Tima i zmieniam rezerwacje na dwie osoby. Dowiaduje się również od niego że dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju śmierdzące przynęty i przede wszystkim ze mój sprzęt musi jak by trochę przytyć heheh żegnam się z nim no i cóż pozostaje tylko czekać.

Dwa tygodnie mijają bardzo szybko, praca powoduje ze traci się rachubę czasu. Udaje mi się odwiedzić sklep i kompletuję potrzebny sprzęt plecionki 35 lb i 50 lb na przypony haki nr 1 i 2 no i całą mesę pelletu halibutowego plus kulasy Mainline, tuńczyk trochę bosterów i rybne oleje wszystko pachnie bardzo ładnie.

Od rana w piątek 27 jestem już w stresie a tu jeszcze trzeba iść do pracy ech.. sprzęt już gotowy, pellet zalany, kulasy się już moczą, praca trochę się przeciąga i dlatego jesteśmy spóźnieni. Docieramy nad wodę około godziny 7 pm. Jesteśmy ostatni no i nie mamy zbyt dużego wyboru z miejscem, siadamy w podwójnym tak ze akurat mieszczą się dwa namioty i reszta kramu. Około godziny 8.30pm zestawy lądują w wodzie. Na włos trafiają kolejno: po bałwanku z kulek tuńczyk moczonych w oleju o tym samym smaku na dwa kolejne zestawy pellet halibut z kulką również tuńczyk. Trochę nęcimy (z reki bo łowimy dość blisko) pelletem i po kilka kulek na zestaw. Mijają kolejne godziny, zapada zmrok, jemy kolacje.. otwieramy po piwie..co jakiś czas słychać spławy i nagle po drugiej stronie potężny odjazd (ech człowieka krew zalewa heh) zacięcie i ogromny plusk na wodzie, siedzi, chłopaki holują z rozmowy słychać ze to jesiotr, po około 20 min. Lądują piękna i ogromna rybę 75 funtów.

076 2

Myślę sobie teraz czas na nas i z ta myślą kładę się do namiotu.. kolejna godzina znów odjazd u tych samych chłopaków kolejny jesiotr tym razem 69.. nie wytrzymuje sprawdzam zestawy zmieniam kulasy.. wracam do namiotu.. wybija godzina 00.35 iiii a racej piii.. na mojej lewej wędce swinger trochę opad i strzelił w górę wyskakuje z łóżka zacinam jest.. ogromny spław na wodzie plecionka ucieka z kołowrotka łapię za szpule przytrzymuje a wedka ugina się niemiłosiernie Rafał (mój brat) mówi odpuść bo cos strzeli.. po około 20 min lądujemy ( raczej Rafał wyciąga rybę ręcznie na matę bo podbierak trochę za mały ) waga pokazała 78.. ręka boli ale radość ogromna!!!!

Do rana już się nic u nas nie dzieje. Chłopaki z drugiej strony lądują dwa małe karpie nie wiem dokładnie ile ważyły. Dzień mija spokojnie, pogoda się trochę psuje, donęcamy pelletem.. i około 4 pm u Rafała strzał bo inaczej się tego nie da nazwać.. zacina i walka zaczyna się na dobre.. sprzęt się sprawdza ryba wyskakuje nad wodę kolejny jesiotr.. trochę odjeżdża ale udaje się go zatrzymać i po kilkunastu minutach robimy zdjęcia tym razem waga pokazała 68. Rafał tez już zadowolony bo do tej pory raczej był milczący zestawy wracają do wody.. dosypujemy kolejny raz pellet. Mijają kolejne dwie godziny.. cisza na wodzie przerywana tylko spławami jesiotrów i co najważniejsze w naszym miejscu, taktyka się sprawdza godzina 6.10 pm kolejny raz wędka Rafała.. swinger poszedł w górę i opadł w dół plecionka leży luźno Rafał myśląc że po sprawie zaczął zwijać i nagle wędka wygięła się w pałąk, zwijam szybko resztę zestawów bo widzę że to coś dużego.. walka trwa..mijają kolejne minuty a ryba ciągle przy dnie.. i wydaje się że jest co raz to silniejsza.. uciekając dalej i dalej.. Rafał dokręca hamulec a tu żadnej reakcji ciągły jęk Shimano (wtedy wiedziałem już że to sum)? ryba odbija w prawo i zatrzymuje się pod wiszącymi nad wodą krzakami w rogu zbiornika i kładzie się na dnie.. mija już 20 minuta.. i śmieszna sytuacja wędka wygięta w granicach wytrzymałości a ryba nie reaguję leży i tylko co kilka sekund czuć że żyje i miota się na końcu zestawu.. Rafał oddaje mi wędkę.. staram się siłowo podnieść rybę(teraz wiem że to chyba był błąd) plecionka wcina się w szpulę odrywam rybę i udaje mi się odzyskać kilka metrów i nagle czuje ten nie zapomniany ruch i wrażenie tarcia.. sum obraca się(tak myślę) na wodzie widać wiry i luz, plecionka na przyponie nie wytrzymała.. zmęczeni i wkurzeni(tak bywa) wodujemy zestawy adrenalina buzuje i buzie się nam nie zamykają.. co było źle co trzeba zmienić i jak duża była to ryba.. i tak już do zmroku.. kładziemy się spać.. ale ledwo co zamknąłem oczy mój fox mmx na prawej wędce zagrał ten nasz ulubiony dźwięk.. w mgnieniu oka jestem przy wędce i patrzę jak pracuje i znów plecionka ucieka lecz ryba pokazuje się i wiemy że to kolejny jesiotr.. walczy naprawdę mocno i daje mi po palić.. kolejne 15 minut i mamy go na macie tym razem jest większy i waga pokazuje 86

Parę zdjęć i ryba wraca do wody. mój fotograf jest początkujący i zdjęcia nie są zbyt dobre ale widać wielkość ryb jak się później okazało było to nasze ostatnie branie.. pogoda zepsuła się do końca i musieliśmy uciekać wcześniej bo wiatr chciał nas porwać. Zwijamy sprzęt i żegnamy się z Timem lecz wracamy do domu z myślą że jeszcze odwiedzimy to miejsce woda ładna jedyny jej minus to cena!!!! 48 godzin kosztowało nas 200 funtów.. ale cóż za takie łowienie warto płacić. takie jest moje zdanie

Pozdrawiam wszystkich i połamania. Paweł

http://www.fansonline.net/fishing/article.php?id=297

Więcej artykułów…

 1. Jezioro Gigantica - Francja

Google Translate

Polish English French

Członkowie klubu

 • -s0_zmniejszacz_pl-wakacje2013082_zmniejszacz-pl_208007.jpg
 • -s0_zmniejszacz_pl-wakacje2013729_zmniejszacz-pl_468492.jpg
 • 1s.jpg
 • 3cie20miejsce20-20Jacek20Gryzowski20i20jego20nowy20Angielski20Rekord.jpg
 • 1150958_10151722942398005_1221479414_n.jpg
 • 1391928_654029927963518_1687706873_n.jpg
 • 1393553_227277227440533_1301105800_n.jpg
 • 1488020_599176350189067_1930619389912147291_n.jpg
 • 1551738_716195255133728_7131153917452020263_n.jpg
 • 1689559_598743656899003_819911513484563062_n.jpg
 • 1888657_884484141584761_3802532166228968163_n.jpg
 • 1982029_766671923366359_1472707234_n.jpg
 • 10153820_766671160033102_1369804933_n.jpg
 • 10301355_711272548959332_8214901501093689603_n.jpg
 • 10392545_757498094336777_4507081172460186526_n.jpg
 • 10402825_757498207670099_1594230435353580461_n.jpg
 • 10418466_10203745285726009_6618736344408773803_n.jpg
 • 10422425_757499101003343_5924323088970087223_n.jpg
 • 10494744_757498611003392_616590983784735596_n.jpg
 • 10703637_644641438983940_7654564660505763374_n.jpg
 • 10711073_598506206922748_5100898871742178619_n.jpg
 • 10888725_757499174336669_7905521794156629137_n.jpg
 • 10891779_10204790436054114_6758238535473541146_n.jpg
 • 10898118_757498447670075_7231583187891078979_n.jpg
 • 10917056_757497864336800_1873666330516388408_n.jpg
 • 10917901_10204790435014088_6069498147305299951_n.jpg
 • 10923716_757498674336719_1187364863059841725_n.jpg
 • 10933851_757498997670020_6139340673843568361_n.jpg
 • 10957748_708837569237868_2404034975039155290_n.jpg
 • 11181892_10207349436787533_1652583538046593000_n.jpg
 • 11265520_976908062342368_502947912297216007_n.jpg
 • 11666080_1002220329811141_6107630971723617825_n.jpg
 • 11707503_1147877355226315_5976112629547619980_n.jpg
 • 11739505_944673268929110_808302879_n.jpg
 • 11745863_1605649669690724_4965850084697843182_n.jpg
 • 11748798_1130857800264937_670978036_n.jpg
 • 11899886_1055637427789506_6947317061673465969_n.jpg
 • 12115499_813761712078786_6989173189318967220_n.jpg
 • 12523103_1111632058869967_6380871375521424364_n.jpg
 • 12524133_818528638253836_3208561863285744312_n.jpg
 • 12936582_987455071341077_1110323823979309903_n.jpg
 • 12959311_598325063651382_458099826_o.jpg
 • 12959313_1108943775822719_488252417_o.jpg
 • 12963492_986955918057659_6630119877946991963_n.jpg
 • 13090205_983389645049776_101972418_n.jpg
 • dsc01669.jpg
 • dsc02133.jpg
 • dsc06751.jpg
 • DSCN0608.jpg
 • DSCN0611.jpg
 • HPIM5907.JPG
 • img.JPG
 • img_0081.jpg
 • IMG_0352.JPG
 • karp.jpg
 • kingfisher.jpg
 • Klub1.jpg
 • Klub2.jpg
 • Maly.jpg
 • Maly203.jpg
 • P1050704.jpg
 • photo.jpg
 • photo18.jpg
 • profilowe.JPG
 • Tomek20M.png
 • zdjcie 41.JPG
 • zdjecia20z20x20peria201318.jpg

Carp Team PL Cup

Kluby/Lowiska

Pogoda w UK

KWEATHER_

°C

London

KWEATHER_
Humidity: %
Wind: N at 0

Pogoda Francja

KWEATHER_

°C

Paris

KWEATHER_
Humidity: %
Wind: N at 0

Licznik odwiedzin

1305899

Twoje ip: 54.225.31.188
2018-06-19 06:39:27